X
تبلیغات
زولا

شهر کرج

فرصت خوب آلمان برای همکاری های اقتصادی با ایران

فرصت خوب آلمان برای همکاری های اقتصادی با ایران    
۱۳۹۴\۰۸\۱۱ - ۳:۵۷ PM


وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : موقعیت جغرافیایی ایران در کنار ظرفیت های عظیم صنعتی و معدنی ، انرژی فراوان هیدروکربوری ، نیروی جوان تحصیلکرده و بازار ۴۰۰ میلیونی فرصتی خوب برای توسعه همکاری ها میان ایران و المان است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمدرضا نعمت زاده در دیدار وزیر اقتصاد و هیئت اقتصادی و تجاری ایالت باواریای آلمان خانم ایلزه ایگنر تصریح کرد :‌ صنایع پیشرفته برق و الکترونیک ، انرژی های تجدیدپذیر ، ساخت توربین های بادی و نیروگاههای خورشیدی ، صنایع خودروسازی و قطعات و تایر خودرو ،صنایع آلومینیوم و فولاد سازی ، تجهیزات پزشکی از جمله فرصت هایی است که فراروی شرکت های المانی برای توسعه همکاری ها قرار دارد.

وی افزود : علاوه بر فرصت های فراوان همکاری در بخش صنعت از جمله صنایع کوچک و متوسط که 90 درصد از فعالیت های صنعتی ما را تشکیل می دهد ، می توانیم همکاری های خوبی را در بخش معدن و صنایع معدنی شامل اکتشاف و بهره برداری و حتی تولید ماشین الات و تجهیزات معدنی آغاز کنیم.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : صنایع ریلی به ویژه گسترش خطوط ریلی برقی و پرسرعت زمینه دیگری برای همکاری است که البته همکاری هایی با شرکت زیمنس داریم و به توسعه فعالیت ها در این زمینه نیاز است.

نعمت زاده با اشاره به خصوصی بودن 85 درصد از صنایع و 75 درصد از معادن کشور افزود : ظرفیت صنایع فولادی ما اکنون 24 میلیون تن است که باید د 10 سال آینده به 55 میلیون تن و ظرفیت صنایع آلومینیوم هم از 450 هزار تن فعلی به 1 میلیون و 500 هزار تن افزایش یابد.

خانم ایلزه ایگنر وزیر اقتصاد ایالت باواریا هم در این دیدار با بیان اینکه زمینه هایی که برای همکاری برشمردید دسته گل خیلی خوبی است ، گفت : تفاوت ما با دیگران این است که با افتتاح دفتر باواریا در تهران امده ایم با سرمایه گذاری درازمدت در بازار ایران بمانیم.

آقای بودو لا نماینده شرکت آئودی هم با بیان اینکه درحال بررسی امکان تولید خودرو در ایران برای اینده هستیم از اقای نعمت زاده این سئوال را پرسید که آیا محدودیت حجم موتور 2500 سی سی خودروها برداشته خواهد شد که وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : چون بازار مصرف خودرو ایران خودروهای متوسط است فعلا سقف حجم موتور 2500 سی سی وجود دارد اما  به زودی با یک مکانیزم مالیاتی این الزام را ایجاد خواهیم کرد که کسانی که خواستار خودروهای گرانتر با حجم موتور بالاتر هستند مالیات بیشتری بدهند.

نعمت زاده افزود : شما فعلا می توانید با خودروهای با حجم موتور کمتر از 2500 سی سی کار را  آغاز کنید و احتمالا تا یک سال اینده و باتوجه به اینکه موضوع حجم موتور خودروها در دولت در دست بررسی است ، شرایط تغییر خواهد کرد.

همچنین در این دیدار نماینده شرکت" مان" تولید کننده موتورهای دیزلی گفت : ما با شور و اشتیاق به زمان اجرای توافق نگاه می کنیم تا بتوانیم با ایران به عنوان یک شریک بزرگ کار را  آغاز کنیم.

نعمت زاده گفت : با شرکت های بنز ، ولوو ، اسکانیا و ایویکو در تولید اتوبوس و کامیون همکاری داریم و در صورت تولید موتورهای دیزلی شما در ایران از ان در تولید این محصولات استفاده می کنیم.

برخی دیگر از نمایندگان صنایع المان هم گزارشی از توانمندی های شرکت های متبوع خود ارائه کردند.


تاکید وزیرآلمان بر سرمایه گذاری درازمدت در ایران     


وزیر اقتصاد ایالت باواریا (بایرن) آلمان پس از دیدار با وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان تاکید کرد: در دوره جدید هدف ما فقط تجارت نیست بلکه برای سرمایه گذاری بلندمدت و همکاری های درازمدت با ایران تلاش می کنیم.


خانم ایلزه ایگنر افزود: ثبات قانونی و حقوقی برای ما بسیار مهم است و مذاکرات خوبی شرکت های آلمانی با طرف های ایرانی  داشتند و در حوزه خودروسازی و دیگر بخش ها می توانیم همکاری کنیم.


وی گفت: دفتری هم در ایران افتتاح شد که می تواند برای همکاری بخش های اقتصادی دو طرف بستر خوبی فراهم آورد و در زمینه آموزش مدیریت هم در یکی از دانشگاه های ایالت باواریا می توانیم همکاری کنیم.


خانم ایلزه ایگنر افزود: امیدواریم شرکت های آلمانی و ایرانی در مذاکرات رو در رو و مستقیم زمینه های همکاری را گسترش دهند.


محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت هم با بیان اینکه در دوره اخیر هیئت های اقتصادی زیادی از آلمان به ایران سفر کرده اند گفت:‌ نخستین سفر را وزیر اقتصاد آلمان انجام داد و پس از آن هیئت های تجاری و بازرگانی زیادی و همچنین مدیران شرکت های صنعتی آلمان به ایران سفر کردند.


وی افزود: امروز هم گفتگو و مذاکرات خوبی با خانم ایلزه ایگنر  وزیر اقتصاد ایالت باواریا و مسئولان شرکت های عمده صنعتی مانند زیمنس ، مان و آئودی و دیگر شرکت ها و همچنین صنایع فولاد این ایالت انجام شد.


نعمت زاده گفت: اتحادیه صنعتگران آلمان هم دفتری را در تهران ایجاد کردند که در توسعه همکاری های بخش های خصوصی این دو کشور موثر خواهد بود.


وی افزود: ما سیاست های اقتصادی و تجاری خود را به طرف های آلمانی اعلام کردیم و امیدواریم از امکاناتی که در کشور ما وجود دارد به خوبی برای توسعه همکاری ها و همچنین توسعه صادرات کالاهای صنعتی ایرانی استفاده کنیم.


وزیر صنعت ، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال 2014 مبادلات تجاری ایران و آلمان 3 و نیم میلیارد دلار بود گفت: 400 میلیون دلار سهم صادرات ایران بود که نشان می دهد باید برای بهبود تراز تجاری و همچنین صادرات ایران به آلمان تلاش کنیم.


نعمت زاده اظهار داشت : توسعه صنعتی در اولویت ماست و امنیت و ثبات سیاسی در ایران فرصت خوبی برای همکاریهای خارجی ها و توسعه سرمایه گذاری های مشترک است.

__________________


اینترنت ، مهمترین ابزار پیشرفت همه جانبه یک سرزمین است . حکیم ارد بزرگ

خارهای کوچک ، زخم به جان نمی زنند ، بلکه با آن می آمیزند ، برای مقابله با روزهای سخت تر. حکیم ارد بزرگ

دوستی با رنج ها و درد ها ، مانند دوستی با دشمن ستیزه جوست ، باید بر ناراستی ها تاخت ، که این تنها راه ماندگاریست . حکیم ارد بزرگ

رنج ، ما را نیرومندتر می سازد ، اما این هم دلیلی برای دویدن به سوی سختی ها و رنج ها نیست . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

روزهای سخت ، گامهای آینده ما را استوارتر و تندتر می کند . حکیم ارد بزرگ

غم ، سیاهچال توانایی هاست . حکیم ارد بزرگ

براستی دلدادگی نامیراست. حکیم ارد بزرگ

روزهای سخت گذشتند و رفتند ، امروز هنگامه دیگریست ، امید و شادمانی ، تو را فرا می خواند . حکیم ارد بزرگ

جهان را آغاز و انجامی نیست ، آنچه هست ، دگرگونی در گیتی است . ما دگرگونی در درون گیتی را زایش و مرگ می نامیم . ما بخشی از دگرگونی در گیتی هستیم ، دگرگونی که در نهان خود ، پویش و شکوفایی را پیگیری می کند . بروز آینده ما ، بسیار فربه تر از امروز خواهد بود ، ما در درون گیتی ، در حال پرتاب شدن هستیم ، پرتاب به سوی جایی و نمایی که هیچ چیز از آن نمی دانیم ، همان گونه که در کودکی از این جهان هیچ نمی دانستیم . میدان دید ما ، با همه فراخنایی خود ، می تواند همچون شبنمی کوچک باشد بر جهانی بسیار بزرگتر از آنچه ما امروز از گیتی در سر می پرورانیم ، پس ، گیتی بی آغاز و بی پایان است . حکیم ارد بزرگ

ارمغان کُرنش در برابر نادان ، سختی دو چندان است .  حکیم ارد بزرگ (برترین متفکر جهان)

آیا ما مهربان هستیم ؟! آنگاه که در هنگامه دیدار این و آن یا رهایی از رنج و سختی، جانداری را سر می بریم ؟! به جای این کارها، درخت بکاریم، نان ببخشاییم و براستی مهربان باشیم. حکیم ارد بزرگ

با کسانی که دستشان به خون دیگران آغشته است ، نمی توان مهربان بود. آنها را باید به قانون سپرد، "ارد" مهربانی را ، همانند بسیاری موارد دیگر ، مطلق نمی داند. حکیم ارد بزرگ

رسیدن به یک زندگی زناشویی خوب ، با ارزش است و مهم نیست که خواستگار ، دختر باشد و یا پسر ... حکیم ارد بزرگ

زاد روز بستگان و دوستان خویش را از یاد نبرید ، دلشان را با درودی شاد و امیدوار سازید ، تا زندگی شان درازتر گردد .  حکیم ارد بزرگ

زندگی رنج و درد نیست ، هدیه ایی است برای شاد بودن . مادر گیتی جام زهر بر دهان کودک خویش نمی گذارد ، او می پروراند برای بهروزی و خوشبختی . حکیم ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher